Pomoce

W tym dziale znajdują się pliki bardzo przydatne w nauce słów dopuszczalnych w literakach. Są to przede wszystkim zestawienia wyrazów dobranych w taki sposób, aby łatwo je było zapamiętywać. Pamiętaj, że nauka słów nie powinna odbywać się w czasie gry - korzystanie z pomocy słownych w trakcie rozgrywki to oszustwo (chyba że Twój przeciwnik akceptuje taką sytuację). Szczegółowe omówienie plików do ściągnięcia znajduje się przy każdym z nich, a skrócone - zwykle w samym pliku.

Ostatnia aktualizacja pomocy to 22. 05. 2008 r.. Kolejne ich aktualizacje nie są planowane (z wyjątkiem tworzonych automatycznie przedłużek), można to jednak zrobić samemu, korzystając z poddziału Zmiany - znajdują się w nim pliki z wyrazami, które zostały dodane albo usunięte ze zbioru słów dopuszczalnych w literakach w danym okresie. Uwaga! Jeśli ktoś ma ochotę, może uaktualnić pomoce, a ja je wrzucę na stronę.

Pliki zostały stworzone w oparciu o słownik SJP.pl i są udostępniane na licencjach GPL i CC ShareAlike. Możliwe, że występują w nich jakieś błędy - nie zajmuję się już jednak ich poprawą, poprawek należy dokonywać samemu, korzystając z poddziału Zmiany.

Po wydrukowaniu pliku polecam zabezpieczenie pomocy przez włożenie jej do koszulki, takiej od segregatora. Laminowanie jest gorszym rozwiązaniem, bo nie da się potem nakładać korekt. Jeśli pomoce ulegną aktualizacji, np. jakieś słowo zostanie dodane do zbioru wyrazów dopuszczalnych albo z niego usunięte, to nie trzeba drukować pomocy na nowo, wystarczy nanieść poprawkę ręcznie. Wszystkie pomoce znajdują się w plikach o rozszerzeniu doc (dzięki czemu w plikach można nanosić poprawki) i pdf (dzięki czemu pliki wydrukują się dokładnie takie, jakie przygotowałem).


↑↑↑ Literaki © 2006-2017: Koalar Valid HTML 4.01 Strict